PDD22F0200TFFJ
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, UL/CSA 240V Max, Frame 2, Two Pole, 200A, 35kA/240V, T-M (Fxd-Fxd) TU, Standard Line and Load (PDG2X2TA225)
常用规格
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDD22F0200TFFJ
UPC
Product Length/Depth
9 in
Product Height
6 in
Product Width
4 in
Product Weight
3.3 lb
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
CSA
UL 489
产品规格
Amperage Rating
200 A
Voltage rating
240 V AC
Trip Type
T298
Circuit breaker type
PD2 UL/CSA Only
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Terminals
Standard Line and Load
Frame
2
Class
Class A
Interrupt rating
35 kAIC at 240 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
240
Switch off technique
Thermomagnetic
Voltage rating - max
240 V
Interrupt rating range
10 kAIC Icu @125 Vdc
35 kAIC @240V (UL)
10 kAIC Icu @250 Vdc