PDD22K0110TFFN
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, UL/CSA 240V Max, Frame 2, Two Pole, 110A, 85kA/240V, T-M (Fxd-Fxd) TU, No Terminals
Catalog Number
PDD22K0110TFFN
UPC
Product Length/Depth
88.9 mm
Product Height
152.4 mm
Product Width
69.9 mm
Product Weight
2.041 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
UL 489
CSA
产品规格
Amperage Rating
110 A
Voltage rating
240 V AC
Terminals
No Terminals
Interrupt rating
85 kAIC at 240 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
240
Voltage rating - max
240 V
Interrupt rating range
10 kAIC Icu @125 Vdc
85 kAIC @240V (UL)
10 kAIC Icu @250 Vdc